İNTERNET

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularda Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Sahip olduğumuz yedekli Turkcell bağlantısı sayesinde Turk Telekom tarafında oluşabilecek hat problemlerinde herhangi bir kesinti yaşamadan direk olarak yedek hattımız devreye girmektedir. Güvenli, kesintisiz ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır.

DUMANBİLİŞİM DC İLE TANIŞIN.

Network altyapımızda yine yüksek güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan Dell marka network ekipmanları kullanmaktayız. Altyapımızda barınan herhangi bir sunucuya gelebilecek atakları önleyebilmek, güvenliğimizi arttırmak için Citrix NetScaler donanımımız altyapımızda aktif bir şekilde çalışmaktadır. Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile sunucularımızın hepsi 1 Gbit portlar ile internete çıkmaktadır.

Donanım Altyapısı

DUMANBİLİŞİM, tüm sunucu altyapısını gerçek sunucu donanımlarından seçmiştir. Servislerinizin ve sitelerinizin ihtiyacını karşılayabilecek yüksek seviye marka donanımlar kulanmaktadır.

İnternet servislerinizi Dell ve Fujitsu Siemens marka rack tipi kurumsal sunucularda, yerden yükseltilmiş direkt olarak kabin soğutma sistemi ile maksimum soğutma sağlayarak özel kabinlerde barındırmaktayız.

7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

En Geniş Aktif Datacenter Alanları

DUMANBİLİŞİM, Linux tabanlı sunucularında CentOS 6, LiteSpeed Web Server (2 kat daha iyi performans) ve dünyada en çok tercih edilen cPanel/WHM Kontrol Paneli; Windows tabanlı sunucularında ise Windows 2008 Server işletim sistemi ve Plesk kontrol panelini tercih etmektedir. İstisna olarak SEO Hosting sunucularımızda müşterilerimizin istedikleri web sitelerine istedikleri IP adreslerini atamalarına olanak sağlayan IP Pool özelliğinden dolayı Plesk kontrol paneli kullanmaktayız.

DUMANBİLİŞİM, aldığınız hizmetten performans almanızı sağlamak adına tüm servislerini güncel tutmakla birlikte sektördeki yenilikleri kısa sürede servislerine entegre etmektedir.